ATATÜRK’ÜN  SÖKE’YE GELİŞİNİN
 
93. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI
 
(Söke - 09 Şubat 2017)
 
A-GİRİŞ :
 
         1- Ulu Önder Atatürk’ün Söke’ye gelişinin 93. yıldönümü 09 Şubat 2017 Perşembe  günü saat 14.00 - 15:00’ da yapılacak törenle aşağıdaki esaslar dahilinde kutlanacaktır.
 
2- 09 Şubat 2017 Perşembe  günü saat 08.00’den itibaren Devlet Daireleri,  Kamu ve özel kuruluşlar, ticarethaneler, işyerleri ile cadde ve sokaklar bayraklarla süslenecektir. Şehrin çeşitli yerlerine günün anlam ve önemini belirten pankartlar ve dövizler asılacaktır Pankart ve dövizlerin asımı Söke Belediyesi tarafından , Cadde ve Sokakların bayraklarla süslenmesi  Aydın Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca yapılacaktır.
        
3- Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulubü Derneği, Söke Ayyıldız Doğa Sporları Kulubü derneği ve Söke Kent Konseyi  üyelerinden oluşan  yürüyüş ve bisikletli grubun Granta Mevkiinden 09 Şubat 2017 saat 12:30 da başlayan yürüyüşü, Cafer Efe Heykeli önünde protokol, tüm halkımız ve öğrenci grubu tarafından karşılanacaktır.Yürüyüşe katılan grup tarafından getirilen Bayrağımız Söke Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu Temsilcisi Tijen Özen ŞİMŞEK tarafından  İlçe Kaymakamımıza teslim edilecek , teslim alınan Bayrak İlçe Kaymakamımız tarafından   Öğretmen Nebahat Alpan İlk/ortaokulu  izci grubu öğrencilerine teslim edilecektir. 
         
4- Saat 14:00’ de başlayacak yürüyüş için  protokol, tüm halkımız ve öğrenci grubu Cafer Efe Heykeli önünde hazır olacaktır.
        
 5- Cafer Efe Heykeli önünden Cumhuriyet Meydanına kadar olan yürüyüşte Türk Bayrağı Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürlüğü öğrenci grubu tarafından taşınacaktır.
        
    6- Cafer Efe Heykeli önünden Cumhuriyet Meydanına kadar olan yürüyüşte ,Atatürk posteri Söke Anadolu Lisesi Müdürlüğü öğrenci grubu tarafından taşınacaktır.
 
B-ÇELENK SUNMA TÖRENİ :
 
         1- 09 Şubat 2017 Perşembe günü saat 14.15’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk Sunuş töreni yapılacaktır. (Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından) 
 
2- Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Büyükleri için 1 (bir) dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız, Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Murat TAŞ tarafından Söke Belediye Bandosu eşliğinde söyletilecektir.
 
          3- Şanlı Bayrağımız, Çeltikçi Ortaokulu izci lideri Rasim YAVUZYILMAZ ve 3 (üç) İzci öğrenci tarafından göndere çekilecektir.
       
          4- Çelenk ve Kutlama Törenine Garnizon Komutanlığının Tören Bölüğü, Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,Behiye Hanım Ortaokulu,100 yıl Atatürk Ortaokulu bayrak, flama ve okul isimlikleri ile 20’erli öğrenci grubuyla,Kıryarlar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ile Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi 8’er öğrenci grubu ile başlarında 1 (bir) idareci ve 2 (iki) öğretmen ile katılacaklardır.Törene  katılacak öğrenciler okullarının resmi kıyafetleri ile katılacak ve bu kıyafetin mevsim şartlarına uygun olup olmadığına dikkat edilerek temsil esaslarına uyulacaktır.
 
          5-Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi ,Söke Anadolu Lisesi ,Fatmatüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,Ticaret Borsası Suat Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,Söke İmamhatip Anadolu Lisesi ,Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,Ali Rıza Efendi Ortaokulu,Çeltikçi Ortaokulu,Batı Söke Çimento Ortaokulu ,Kocagöz Ortaokulu,Felekşan Fırat Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu ,Bayrak Flama ile temsil edilecek olup   başlarında  1 (bir) idareci ve 1 (bir) öğretmen görevlendirilecek  törene  katılacak öğrenciler okullarının resmi kıyafetleri ile katılacak ve bu kıyafetin mevsim şartlarına uygun olup olmadığına dikkat edilerek temsil esaslarına uyulacaktır.
 
6- Çelenk Sunma ve Kutlama Programının sunuculuğunu Söke Öğretmen Nebahat Alpan İlk/Ortaokulu Sınıf Öğretmeni Ramazan ÇAL yapacaktır.
 
          7- Tören yöneticisi olarak Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Yılmaz BAZ yardımcı olarak Söke Anadolu Lisesi  Beden Eğitimi Öğretmeni Gökhan ŞAHİN  görevlidir.
 
        C- CUMHURİYET MEYDANINDAKİ TÖREN :
 
1-Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören Çelenk Sunma töreninin devamında saat
14.30’da başlayacaktır.
 
2-Şiir ve Konuşmalar
 
a)- Şiir : Söke Hilmi Fırat Anadolu  Lisesinden 1 (bir) öğrenci tarafından günün anlamına uygun bir şiirin okunması.
      -  Şiir : Batı Söke Çimento  Ortaokulundan 1 (bir) öğrenci tarafından günün anlamına uygun bir şiirin okunması.
      - Şiir :Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinden 1 (bir) öğrenci tarafından günün anlamına uygun bir şiirin okunması.
 
b)Söke Belediye Başkanı Sayın Süleyman TOYRAN’ ın konuşması.
 
c)Söke Kaymakamı Sayın Tahsin KURTBEYOĞLU’ nun konuşması.
 
3-     Halk Oyunu gösterisi :
 a)   -Belediye Halk Oyunu ekibi tarafından Sola Zeybek Halk Oyunu gösterisi sergilenecektir.
 b)    -Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulu Bolu yöresi Halk oyunu ekibinin gösterisi             sergilenecektir.Sorumlu öğretmen Fevzi Paşa İlkokulu Sınıf öğretmeni Melek ÇAL
          
          4-    Madalya Töreni
 
    5-      Kapanış.
 
 
 
 
D- KUTLAMA İLE İLGİLİ DİĞER HUSUSLAR:
           
           1- Kutlama Programı haftası etkinliklerinde; Okullar kendi bünyelerinde kutlama programlarını hazırlayacaklar, okullarındaki Atatürk köşelerini ışıklandıracaklardır. Panolarında Atatürk’ün Söke’ye gelişi ile ilgili yazı, şiir ve resimlerle donatacaklardır. Okullar hafta etkinlikleri çerçevesinde Atatürk’ün Söke’ye gelişi ile ilgili yazı, fotoğraf ve Atatürk kitapları sergisi açacaklardır.
 
       2-Söke Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile atletizm, ,masatenisi, bocce ve dart branşlarında Şehir Stadyumunda 8 şubat 2017 Çarşamba günü saat 9:30 da spor yarışmaları yapılacaktır.
      
       3-Ortaokul ,Lise Kız-Erkek Santrant turnuvası Remzi Zeytinoğlu Spor Klubü Derneğinde 08 Şubat 2017 günü Saat:9:30 da yapılacaktır.
 
       4-Söke Kent Konseyi (Emekli Meclisi ve Kadın Meclisinden oluşan)  Türk Halk Müziği Korosu  Söke Belediyesi Düğün Salonunda 09 Şubat Perşembe akşamı saat 19:30’ da Atatürk’ ün sevdiği şarkılardan oluşan bir konser icra edilecektir.
 
E- GÖREV VE SORUMLULUKLAR:
 
        1-Tören yerinin hazırlanması, İnönü Caddesinin düzenlenmesi, ses düzeninin kurulması, kürsünün hazırlanması ve yürüyüş ve bisiklet grubunun Granta Mevkiine ulaşımı Söke Belediyesi tarafından  yapılacaktır.
 
2- Tören yerinin yerleşim ve düzeninden Beden Eğitimi öğretmenleri sorumludur.
 
3- Toplum Sağlığı Merkezi tarafından  tören yerinde bir ambulans ve sağlık ekibi hazır
bulundurulacaktır.
 
4- Güvenlik ve trafik ile ilgili tedbirler İlçe Emniyet Müdürlüğünce sağlanıp yerine
getirilecektir.
         5-Herhangibir elektrik kesintisine karşı ADM tarafından tören yerinde jeneratörün hazır durumda bulundurulacaktır.
8- Garnizon Komutanlığı Tören Birliğinin törene geliş ve gidişi İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinin eskortluğunda sağlanacaktır.
 
9- Yürüyüş ve Bisikletli grubun Granta Mevkiinden başlayacak yürüyüş güzergahındaki trafik ve güvenlik önlemleri İlçe Jandarma Komutanlığınca alınacaktır.
 
10- Şiir metni ve şiir okuyacak öğrenci ismi  6  Şubat Pazartesi  akşamına kadar İlçe Milli
Eğitim Müdürlüğüne gönderilecektir.
 
11-Programın çoğaltılarak dağıtımı Söke Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecektir.
 
Bu program bütün kuruluşlara ve görevlilere emir, halkımıza davetiye niteliğindedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Tahsin KURTBEYOĞLU                                                                        
          Kaymakam                                                     Garnizon Komutanı                                                                                                                
 
 
 
 
 
 Süleyman TOYRAN                                                           Ömer ŞİMŞEK                                                                         
   Belediye Başkanı                                                        İlçe Milli Eğitim Müdür V.